Tadilat Ve Tamirat

Tadilat, kelime anlamı olarak değişiklikler, değiştirmeler anlamlarına gelmektedir. Tadilat nedir sorusunun kısaca cevabını vermemiz gerekirse,  eski işlevini ve işleyişini kaybetmiş yaşam alanlarımıza profesyonel ekipler ile müdahale edilerek yeni işlevler kazandırma, yaşam alanlarımızı daha kullanışlı hale getirme işlerine verilen isimdir.

 

TADİLAT NASIL YAPILIR?

 

Ev tadilatı ihtiyacınıza göre boya badana işlerinden ısı yalıtım işlerine kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Tadilat nasıl yapılır sorusunun cevabı da bu yelpaze içerisinde hangi ya da hangi işlerinizi yaptıracağınız ile doğru orantılıdır. Bu yüzden tadilat nasıl yapılır sorusunun cevabını verebilmemiz için önce bu yelpaze içerisinde ki işlerin bazılarından kısaca bahsetmemiz gerekmektedir;

 

Boya İşleri;  Yaşam alanlarımızın belki de en önemli ayrıntısı olan boya/badana işleri, renkleri solmuş, yıpranmış ya da dökülmüş duvar/tavan veya dış cephe boyalarının yerine belirlediğimiz renklere göre tekrar boyanması ve yaşam alanlarımızı güzel göstermeyi amaçlamaktadır.

 

Zemin Kaplama; Yaşam alanlarımızda bulunan ve sürekli temas halinde olduğumuz zemin kaplamaları eskimiş, yıpranmış ve değişme vakti gelmiş olabilir. Bu değişikleri yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli şeylerin başında kaliteli malzeme ve tecrübeli usta seçimi gelmektedir. Çünkü yapılacak yanlış bir işlem sonucu zemin kaplamanızın ömrü kısalabilir ya da işlevini tam yerine getiremeyerek erken bozulmalar yaşanabilir.

 

Bölme Duvar – Asma Tavan Alçıpan;  Yaşam alanlarımızda bulunan odalar zaman içerisinde bizlere fazla gelebilmekte ve değişiklik yapmak durumunda kalmaktayız. Bu değişikliği ekonomik ve şık bir görünüm ile yapmak istediğimizde çoğu zaman Bölme Duvarları Alçıpan ile yapabiliriz. Odalarımızın klasik tavanlarından sıkıldıysak ve odamıza yeni bir hava katmak istiyorsak başvuracağımız ilk yöntem ise asma tavan alçıpan işleridir. Hem şık hem de modern bir görünüme sahip olacak, farklı aydınlatma sistemleri sayesinde odanızın havasını değiştirecektir.

 

Çatı Tadilatı; Binalarda bulunan enerji kayıplarının %25ini çatılar oluşturmaktadır. Bu derece büyük bir enerji kaybını engellemek ve binamızı dış etkenlerden korumak için Çatı tadilatı binalar için en önemli tadilat işlerinden bir tanesidir. Çatı tadilat işleri biraz uzun bir konu olduğu için daha sonra detaylı olarak incelenecektir.

 

Dış Cephe Giydirme; Binalarımızın hem dışardan güzel görünmesi hem de belirli oranda (kullanılan malzemenin özelliğine göre)  ısı yalıtım ve ses yalıtımı sağlaması için yapılan tadilat işlerindendir.

 

Sizde Antalya da Tadilat yaptırmak istiyorsanız bizimle İLETİŞİM bölümünden iletişime geçerek ücretsiz keşif hizmetinden yararlanabilir ve teklif alabilirsiniz…

 

 

[wpforms id=”1230″ title=”false” description=”false”]